FOMEI 4-16x56 BEATER II SMC G4, PRL puškohľad
Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II PRL je vhodný najmä na večerné lovy. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a korekcií paralaxy sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje...
Kód produktu: OY6269 EAN: 8590385762690 Výrobca: FOMEI
- Popis
- Otázka k produktu
Puškohľad FOMEI 4-16x56 Beater II PRL je vhodný najmä na večerné lovy. Vďaka extra svetelnému objektívu poskytuje vysoký svetelný výkon. Rozsahom zväčšenia a korekcií paralaxy sa tento puškohľad radí medzi univerzálne prístroje použiteľné aj pre športovú streľbu.
Puškohľady Beater II doznali oproti predchádzajúcej verzii niekoľko zmien. Prepracovaný dizajn puškohľadov prispieva k ich jednoduchšiemu ovládaniu v rôznych situáciách. Nové usporiadanie ovládača intenzity červeného bodu urýchli jeho nastavenie na požadovaný výkon.
Paralaxa a rektifikácia
Nastavenie korekcie paralaxy je umiestnené na stredovom ovládaní spolu s rektifikačnými točítkami a umožnuje nastavenie (paralaxy) v rozsahu od 50 m do nekonečna .
Na presné a pohodlné nastavenie zámerného kríža slúži jemné nastavenie výškovej korekcie a korekcie vplyvu vetra. Krok korekcií je 1/4 MOA . Rozsah ako výškovej korekcie, tak aj korekcie vplyvu vetra je 60 MOA.
Osnova
Zámerný kríž German #4 (G4) použitý v puškohľade 4-16x56 Beater II je klasickou loveckou osnovou využívanou naprieč spektrom ponuky puškohľadov FOMEI.
Rozmery osnovy nájdete tu
Recenzie poľovníckeho puškohľadu
Recenzie poľovníckeho puškohľadu
"Testovaný puškohľad FOMEI 4-16x56 BEATER II SMC G4, PRL sa ukázal ako ideálna voľba pre náročných poľovníkov. Pomer cena/kvalita je jednoznačne bezkonkurenčná, samozrejme pri porovnaní s puškohľadmi rovnakej cenovej kategórie. Testovaný puškohľad odporúčam, v súlade s odporúčaním výrobcu, používať do opakovacích guľových zbraní kalibru do .300 Winchester Magnum (tj maximálne do 5200 J).“Juraj Zúbek
Celá recenzia
| A | B | C | E | F | d | D | H |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 338 | 125 | 85 | 45 | 50 | 30 | 65 | 44 |
| Zväčšenie | 4-16x |
| Priemer objektívu | 56mm |
| Zorný uhol | 4,8-1,2° |
| Poloha zámernej osnovy | druhá ohnisková rovina |
| Zorné pole v 100 m | 8,4-2,1m |
| Optický výstup | 14-3,5mm |
| Priemer tubusu | 30mm |
| Úprava šošoviek | SMC |
| Dioptrická korekcia | +/- 2dpt |
| Rektifikácia | 1/4 MOA |
| Korekcia paralaxy | 50 - ∞m |
| Dĺžka | 338mm |
| Hmotnosť | 746g |

Fotopasce
Lovecká optika
Inšpekčné kamery
Kominické potreby
OXE Power
Kamerové systémy
Zabezpečovacie systémy
Prístupové systémy
Požiarna signalizácia
Štruktúrovaná kabeláž
Telekomunikácie
Ostatná elektronika




















