WÖHLER DP 700 - MERANIE TESNOSTI
Wöhler DP 700 - meranie tesnosti vzduchových systémov Sú kladené stále vyššie nároky na energetickú triedu vetracích systémov. Tesnosť vzuchotechniky hrá v tomto zvláštnu úlohu. Tu je veľký potenciál v tom prípade, že...
Kód produktu: 7135 Výrobca: Wöhler Bohemia
- Popis
- Otázka k produktu
Wöhler DP 700 - meranie tesnosti vzduchových systémov
Sú kladené stále vyššie nároky na energetickú triedu vetracích systémov. Tesnosť vzuchotechniky hrá v tomto zvláštnu úlohu. Tu je veľký potenciál v tom prípade, že rýchlosť prietoku vzduchu s nízkym únikom je možné prispôsobiť aktuálnym požiadavkám. V budúcnosti bude čoraz dôležitejšie brať do úvahy netesnosti vzduchového systému. Odporúčané meranie preto nadobúda čoraz väčší význam.
- Meranie tesnosti podľa STN EN 12599 - Vetranie budov - Skúšobné postupy a meracie metódy pre preberanie inštalovaných vetracích a klimatizačných zariadení
- meranie tesnosti podľa ČSN EN 14134 - Vetranie budov - Výkonová skúška a kontroly zástavby bytových vetracích systémov
- meranie triedy tesnosti podľa STN EN 13779 Vetranie nebytových budov - Základné požiadavky na vetracie a klimatizačné systémy podľa norme STN EN13779-2010-07, STN EN 1507, STN EN 12237, STN EN 13403 rovnako ako STN EN 131
- spĺňa vysoké požiadavky na presnosť podľa STN EN 1751 a STN EN 15727 na meranie jednotlivých komponentov (± 0,0009 l/s)
- s adaptérom pre rozsah merania menší 0,3 l/s
- ľahké ovládanie
- voliteľné automatické alebo manuálne sekvenčné meranie
- možnosť samostatného merania diferenčného tlaku
- indikácia meranej hodnoty v akýchkoľvek jednotkách bez manuálneho zásahu
- protokol merania - výtlačok priamo na mieste na termotlačiarni (voliteľné príslušenstvo)
- príručná sada v dvojchu kufroch, jednoduchá na prepravu
Možnosti využitia prístroja DP 700
- testovanie tesnosti s veľkým rozsahom merania úniku: od jednotlivých komponentov až do kompletného systému s plochou 100 m²
- skúška tesnosti klimatizácie, klimatických komôr, výmenníkov tepla, rozvodných skríň a iných uzavretých priestorov
- skúška tesnosti miestností
- praktické aj laboratórne meranie stavebných súčastí (napr. OSB-dosky, okno)
- môže byť integrovaný do záverečnej kontroly v sériovej výrobe s možnosťou voliteľného ovládania programu (ovládanie cez USB port z PC)
- s redukovaným výkonom (40 l/s) použiteľného s 110 V, 60 Hz
Princíp merania
Kontrola tesnosti vetracích a klimatizačných systémov podľa ČSN EN 12599
Vzhľadom na dostupnosť skúšky tesnosti by sa táto kontrola mala vykonávať už vo fáze montáže. Kontrola tesnosti sa vykonáva v súlade s STN EN 13779, kde sú definované triedy tesnosti A až D. Za účelom vykonania tejto skúšky sa systémy rozdelia a utesnia do jednotlivých častí. Potom skúšobný prístroj na tesnosť vyrobí pretlak pomocou ventilátora v primeraných utesnených úsekoch vedenia prívodného vzduchu, a vo vedení odpadového vzduchu podtlak, ktorý by mal pokiaľ možno byť uprostred stredného prevádzkového tlaku. Štandardne je predpokladané + 200, +400 alebo +1.000 Pa ako pretlak, -200, -400 alebo -750 Pa ako podtlak. Tomu potrebný objem prúdenia zodpovedá úniku vzduchu v závislosti na vnútornom povrchu a skúšobnom tlaku, tieto limity sú stanovené v príslušných normách. Užívateľ zvolí skúšobný tlak a zadá vnútorný povrch. Prístroj automaticky detekuje únik vzduchu na základe plochy a tlaku, potom systém klasifikuje do triedy tesnosti.
Kontrola tesnosti v sériovej výrobe vzduchových systémov
Dokumentácia kvality v sériovej výrobe je stále veľmi dôležitá. Skúška môže prebiehať paralelne bez väčšieho narušenia výroby v priebehu niekoľkých minút. Jej prevedenie pri hranatom potrubí aj pri tvarovkách, pomocou skúšky podtlakom sa určia odchýlky od normy. Skúšané je iba krátko na testovaciu dosku postavené a zakryté voľným vekom.
Kontrola tesnosti zástavby bytových vetracích systémov podľa ČSN EN 14134
Kontrola tesnosti bytových vetracích systémov je podobná kontrole tesnosti podľa STN EN 12599. Únik sa má merať aspoň na troch bodoch pri tlakovej diferencii okolo 20 Pa, 60 Pa a 200 Pa. Meranie s tromi rôznymi tlakmi nie je z dnešného pohľadu už nevyhnutné, táto norma je z roku 2004 av súčasnosti je na európskej revízii.
Technické údaje
| Tlak: | |
| Princíp: | piezo-rezistívny polovodičový senzor |
| Rozsah merania: | ± 7000 Pa |
| Rozlíšenie: | 0,1 Pa...± 900 pa, potom 1 Pa |
| Presnosť: | ± 0,5 Pa, ± 2,5 % z nam. hodnoty |
| Objemový prietok: | (pri 1013hPa a 20°C) |
| Princíp merania: | termický (schladzovací) anemometer |
| Rozsah merania: | 0,0000 až 55,00 l/s |
| Rozlíšenie: | 0,0001 l/s až 0,3000 l/s |
| 0,001 l/s až 3,000 l/s | |
| 0,01 l/s > 3,00 l/s | |
| Presnosť: | ± 0,0009 l/s alebo ± 5% z nam. hodnoty |
| Všeobecné: | |
| Napájanie: | 110...230 V, 50...60 Hz |
| Príkon el. prúdu: | max. 9 A |
| Pracovná teplota: | 5 °C až 40 °C |
| Skladovacia teplota: | -20 °C až 50 °C |
| Hmotnosť: | 9,5 kg |
Rozsah dodávky
- Wöhler DP 700 - meranie tesnosti vzduchových systémov
- meracia vzduchová hadica 3,75 m
- meracia vzduchová hadica 4 m ku adaptéru
- meracia tlaková hadica 10 m
- kalibračný protokol
- sieťový kábel 2,5 m
- adaptér 0,3
- 2 mosadzné vsuvky
- hadicové konektory na meranie podtlaku
- filter
- silikónový olej
- 2 prepravné kufre

Fotopasce
Lovecká optika
Inšpekčné kamery
Kominické potreby
OXE Power
Kamerové systémy
Zabezpečovacie systémy
Prístupové systémy
Požiarna signalizácia
Štruktúrovaná kabeláž
Telekomunikácie
Ostatná elektronika


















