FOMEI 20x50 ZCF klasický ďalekohľad
Rad ZCF ďalekohľadov FOMEI CLASSIC je určený na široké využitie najmä pri turistike alebo športe, prípadne na pozorovanie v lese. Silné zeleno-čierne pogumovanie chráni prístroj proti prípadnému nárazu. Kovová konštrukcia ostrenia...
Kód produktu: OY1605 EAN: 8590385716051 Výrobca: FOMEI
- Popis
- Otázka k produktu
Rad ZCF ďalekohľadov FOMEI CLASSIC je určený na široké využitie najmä pri turistike alebo športe, prípadne na pozorovanie v lese. Silné zeleno-čierne pogumovanie chráni prístroj proti prípadnému nárazu. Kovová konštrukcia ostrenia a okulárov zaisťuje odolnosť celej mechaniky ďalekohľadu.
Model 20x50 CLASSIC nachádza využitie na rozhľadniach, vyhliadkach alebo v technických odboroch. Veľké priblíženie sa používa aj pri inštaláciách bezdrôtových alebo káblových sietí. Vďaka ZCF konštrukcii s Porro-prizmatickými hranolmi umožňuje ďalekohľad ideálny a pevný úchop. Vzhľadom na veľké zväčšenie a zároveň pre lepší komfort pozorovania odporúčame upnúť ďalekohľad na statív.
Všetky modely FOMEI CLASSIC majú statívový závit, ktorý umožňuje pripevnenie ďalekohľadu k statívu pre pohodlnejšie sledovanie pozorovaných objektov. Ovládací prvok centrálneho nastavenia je vyrobený tak, aby ho bolo možné obsluhovať aj v rukaviciach. Rad CLASSIC je vybavený celosklenenou optikou s hranolom, pri ktorého výrobe je použité zušľachtené optické sklo BK7 , šošovky sú opatrené viacnásobnou antireflexnou vrstvou (MC - MultiCoated) v temne zelenom prevedení.
Voliteľné príslušenstvo: statív, statívový adaptér, adaptér na sklo automobilu, AirCell popruh.
Osový rozstup okulárov je 56-71mm.
Súčasťou balenia je:
- puzdro
- popruh
- krytky objektívu a okulára
- čistiaca handrička
Návod na upevnenie popruhu nájdete tu.
| Zväčšenie | 20 |
| Priemer objektívu | 50mm |
| Zorný uhol | 3° |
| Zorné pole v 1000 m | 56m |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť | 12m |
| Relatívna svetelnosť | 6,25 |
| Optický výstup | 2,5mm |
| Sklo hranola | BK7 |
| Úprava šošoviek | FC |
| Dioptrická korekcia | ± 3dpt |
| Statívový závit | áno |
| Šírka | 180mm |
| Dĺžka | 190mm |
| Hmotnosť | 900g |

Fotopasce
Lovecká optika
Inšpekčné kamery
Kominické potreby
OXE Power
Kamerové systémy
Zabezpečovacie systémy
Prístupové systémy
Požiarna signalizácia
Štruktúrovaná kabeláž
Telekomunikácie
Ostatná elektronika




















