FOMEI 8-24x50 ZCF klasický ďalekohľad Zoom
Rad ZCF ďalekohľadov FOMEI CLASSIC je určený na široké využitie najmä pri turistike alebo športe, prípadne na pozorovanie v lese. Silné zeleno-čierne pogumovanie chráni prístroj proti prípadnému nárazu. Kovová konštrukcia ostrenia...
Kód produktu: OY3015 EAN: 8590385730156 Výrobca: FOMEI
- Popis
- Otázka k produktu
Rad ZCF ďalekohľadov FOMEI CLASSIC je určený na široké využitie najmä pri turistike alebo športe, prípadne na pozorovanie v lese. Silné zeleno-čierne pogumovanie chráni prístroj proti prípadnému nárazu. Kovová konštrukcia ostrenia a okulárov zaisťuje odolnosť celej mechaniky ďalekohľadu.
Model 8-24x50 CLASSIC je typický zástupca turistického ďalekohľadu . Univerzálny rozsah zväčšenia poskytuje využitie pri turistike, športe alebo pri pozorovaní krajiny . Veľké zväčšenie je vhodné aj pri sieťových inštaláciách. Vďaka ZCF konštrukcii s Porro-prizmatickými hranolmi umožňuje ďalekohľad ideálny a pevný úchop. Pri použití zväčšenia nad 12-násobok odporúčame upnúť ďalekohľad na statív.
Všetky modely FOMEI CLASSIC majú statívový závit, ktorý umožňuje pripevnenie ďalekohľadu k statívu pre pohodlnejšie sledovanie pozorovaných objektov. Ovládací prvok centrálneho nastavenia je vyrobený tak, aby ho bolo možné obsluhovať aj v rukaviciach. Rad CLASSIC je vybavený celosklenenou optikou s hranolom, pri ktorého výrobe je použité zušľachtené optické sklo BK7 , šošovky sú opatrené viacnásobnou antireflexnou vrstvou (MC - MultiCoated) v temne zelenom prevedení.
Voliteľné príslušenstvo: statív, statívový adaptér, adaptér na sklo automobilu, AirCell popruh.
Osový rozstup okulárov je 58-73mm.
Súčasťou balenia je:
- puzdro
- popruh
- krytky objektívu a okulára
- čistiaca handrička
Návod na upevnenie popruhu nájdete tu.
| Zväčšenie | 8-24x |
| Priemer objektívu | 50mm |
| Zorný uhol | 4,5 (pri zväčšení 8x)° |
| Zorné pole v 1000 m | 78 (pri zväčšení 8x)m |
| Minimálna ostriaca vzdialenosť | 8m |
| Relatívna svetelnosť | 39,7 |
| Optický výstup | 6,3mm |
| Sklo hranola | BK7 |
| Úprava šošoviek | FC |
| Dioptrická korekcia | ± 2dpt |
| Statívový závit | áno |
| Šírka | 180mm |
| Dĺžka | 190mm |
| Hmotnosť | 800g |

Fotopasce
Lovecká optika
Inšpekčné kamery
Kominické potreby
OXE Power
Kamerové systémy
Zabezpečovacie systémy
Prístupové systémy
Požiarna signalizácia
Štruktúrovaná kabeláž
Telekomunikácie
Ostatná elektronika




















